Video Foto Galeri Yazarlar
30.5.2017 - Salı

Molla Suheyl

KÜFRÜN BAŞARISI

Geçtiğimiz son bir asır Küfrün, İslam âleminin üzerine el birliği ile sarılıp, şeriat kalesini enkaza çevirip, enkazından da rahatsız olup enkazını savurmaya çalıştığı, Müslümanlar açısından dehşetli bir asır olmuştur.

25 Eylül 2014 17:08
A
a

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ

 
Geçtiğimiz son bir asır Küfrün, İslam âleminin üzerine el birliği ile sarılıp, şeriat kalesini enkaza çevirip, enkazından da rahatsız olup enkazını savurmaya çalıştığı, Müslümanlar açısından dehşetli bir asır olmuştur.
 
Peki şuan müslümanım diyenlerin ne kadarı bu durumdan rahatsız. Acaba kaç tane müslüman müslümanların halifesinin seçilmesi, islam devletinin inşası, islam vahdetinin oluşması için bir gün dahi çalışıp çabalamasa kendisinin haram işlemiş olduğunun şuurunda. Temenni ediyorum ki bu zamanın müslümanları haramı basite almıyorlardır.
 
Ne oldu müslümanlar size Dünya’yı korkutan heybetiniz nerede. Müslümana zillet yakışmıyor. Şu pasiflik vaziyetinden kurtulun artık. İslam’da pasiflik yoktur oysa ki. Ben ise pasif müslümanı hazmedemiyorum.
 
Peygamber (s.a.v) İslam’i tebliğe başladıktan 13 yıl sonra müslümanlar kendi şeriatlarını tatbik edecek topraklara sahip oldular. Daha aradan bir asır geçmemişti ki İran toprakları ve Rum toprakları fethediliyordu. Hatta İstanbul bile kuşatılmıştı.
 
Onlar sahabe idi, biz onlar gibi değiliz diyorsanız eğer. Zaten zillet içinde olmaya alışmışsınız demektir. Zillete boyun eğmek bizim işimiz değil. Bilakis zelil olanlara boyun eğdirmek bizim işimiz.
 
Tamam kabul sahabe gibi değiliz ve değilsiniz. Fakat onlar başka bir dünyada mı yaşıyorlardı? Veya onların teneffüs ettiği hava başka bir yerdenmi geliyordu? Ya da onların yiyip içtikleri dünya yiyeceği ve içeceği değiller miydi? Aklınızı başınıza alın hemen o insanların yaşadığı hayattan daha lüks bir hayat yaşayacaksınız, hem onların baş koyduğu bu yolda onlardan başkasının yolunu takip edeceksiniz
 
Bu yol sıkıntılı, bu yol çileli, bu yol cefalı deyip geri mi duruyorsunuz ve de biz müslümanlardanız diyorsunuz öyle mi? Rasulullah (s.a.v) bu yolda görmediği çile ve cefa kalmamışken o mübareğin dişi kırılıp yüzü yaralanmışken ben kim oluyorum (siz kim oluyorsunuz.) Bu yoldan yüz çevirmeye yeterli bir bahane değil bu. Vallahi sizinde nefsiniz benim de nefsim peygamber(s.a.v)’in, Ashabı’nın ve bu yolda çile çekmiş hiçbir Alim’in nefsinden üstün değildir. Allah Azze ve Celle peygamberinin dahi bu sıkıntılara maruz kalmasına müsade etmiş iken ben nefsimi nasıl yücelteyim.
 
Şimdi hala ben sahabe değilim deyip gerimi duracaksın yoksa sahabelerden bize miras kalana sahip çıkıp onların yolunu mu takip edeceksin. Seçim senin. Sen İslam’a yardım etmesen de İslam mağlup olacak değildir. Asıl mağlup İslam’a karşı olan ve O’na destek olmayanlardır.
 
Her asırda kafirler müslümanlara karşı savaştılar ama kafirler hiçbir zaman bu son asırdaki kadar başarılı olmamıştı. Kafirler ne tuzak kurarlarsa kursunlar Rabbim İslam’ı yüceltip kafirleri zelil edecektir. Bu cümleye dayanıp Allah zaten kafirleri zelil kılacak ben işime bakayım derse yine kötü akıbet senin olur. Zira ben temenni ediyorum ki Rabbim kafirleri zelil, müslümanları izzetli kılacağı zaman kafirleri zelil eden müslümanların içinde bende olayım seninde zelil olan insanlar arasında olmanı istemem.
 
Hulasa şunu söylemek gerekir ki Rabbim dinini sahipsiz müslümanları yardımsız bırakmaz. Bu meseleyi net bir şekilde izah eden şu ayete kulak verin.
 
إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ
 
“ Şüphesiz Allah iman edenleri müdafaa eder. Şüphesiz Allah hiçbir hain ve nankörü sevmez.” (Hacc 38)

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama